Amphenol ICC (FCI) 10035388-907LF
Part No.:
10035388-907LF
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.10035388-907LF.pdf
Description:
CONN EDGE DUAL FML 38POS 0.100
Comments
10035388-907LF Specifications
Number of Positions:
38 (Power)
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature:
-5°C ~ 105°C