Amphenol ICC (FCI) 10054652-10110TLF
Part No.:
10054652-10110TLF
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.10054652-10110TLF.pdf
Description:
CONN PCI EXP FMALE 200POS 0.100
Comments
10054652-10110TLF Specifications
Number of Positions:
200
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Features:
Board Guide, Locking Ramp
Mounting Type:
Through Hole
Termination:
Solder, Staggered
Contact Finish Thickness:
15.0µin (0.38µm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C