Amphenol ICC (FCI) 10061913-113TLF
Part No.:
10061913-113TLF
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.10061913-113TLF.pdf
Description:
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Comments
10061913-113TLF Specifications
Number of Positions:
164
Card Thickness:
0.062" (1.57mm)
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Features:
Board Guide, Locking Ramp, Solder Retention
Mounting Type:
Surface Mount
Termination:
Solder
Contact Finish Thickness:
15.0µin (0.38µm)
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C