Vishay Sprague 13008-051KESC/HR
Part No.:
13008-051KESC/HR
Description:
CAP TANT 100UF 10% 25V 3024
Comments
13008-051KESC/HR Specifications
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)