Vishay Sprague 150D227X9010S2BE3
Part No.:
150D227X9010S2BE3
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL
Comments
150D227X9010S2BE3 Specifications
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)