Vishay Sprague 150D396X9035S2BE3
Part No.:
150D396X9035S2BE3
Description:
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL
Comments
150D396X9035S2BE3 Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
39 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)