Vishay Sprague 150D564X9125B2TE3
Part No.:
150D564X9125B2TE3
Description:
CAP TANT 0.56UF 10% 125V AXIAL
Comments
150D564X9125B2TE3 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.56 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
125 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)