Vishay Sprague 150D683X0035A2TE3
Part No.:
150D683X0035A2TE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Description:
CAP TANT 0.068UF 20% 35V AXIAL
Comments
150D683X0035A2TE3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 150D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)