Vishay Sprague 150D683X0075A2B
Part No.:
150D683X0075A2B
Description:
CAP TANT 0.068UF 20% 75V AXIAL
Comments
150D683X0075A2B Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
75 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)