Vishay Sprague 150D683X9075A2T
Part No.:
150D683X9075A2T
Description:
CAP TANT 0.068UF 10% 75V AXIAL
Comments
150D683X9075A2T Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
75 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)