Vishay Sprague 150D826X9020S2BE3
Part No.:
150D826X9020S2BE3
Description:
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL
Comments
150D826X9020S2BE3 Specifications
Capacitance:
82 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)