Vishay Sprague 173D105X0050V
Part No.:
173D105X0050V
Description:
CAP TANT 1UF 20% 50V AXIAL
Comments
173D105X0050V Specifications
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)