Vishay Sprague 173D105X5025UE3
Part No.:
173D105X5025UE3
Description:
CAP TANT 1UF 5% 25V AXIAL
Comments
173D105X5025UE3 Specifications
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)