Vishay Sprague 173D106X0015WWE3
Part No.:
173D106X0015WWE3
Description:
CAP TANT 10UF 20% 15V AXIAL
Comments
173D106X0015WWE3 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)