Vishay Sprague 173D106X5010VE3
Part No.:
173D106X5010VE3
Description:
CAP TANT 10UF 5% 10V AXIAL
Comments
173D106X5010VE3 Specifications
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)