Vishay Sprague 173D155X5035V
Part No.:
173D155X5035V
Description:
CAP TANT 1.5UF 5% 35V AXIAL
Comments
173D155X5035V Specifications
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)