Vishay Sprague 173D156X0015WWE3
Part No.:
173D156X0015WWE3
Description:
CAP TANT 15UF 20% 15V AXIAL
Comments
173D156X0015WWE3 Specifications
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)