Vishay Sprague 173D225X5020VE3
Part No.:
173D225X5020VE3
Description:
CAP TANT 2.2UF 5% 20V AXIAL
Comments
173D225X5020VE3 Specifications
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)