Vishay Sprague 173D334X9050V
Part No.:
173D334X9050V
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 50V AXIAL
Comments
173D334X9050V Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 173D
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)