Vishay Sprague 173D335X9035WW
Part No.:
173D335X9035WW
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 35V AXIAL
Comments
173D335X9035WW Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)