Vishay Sprague 173D336X9006WW
Part No.:
173D336X9006WW
Description:
CAP TANT 33UF 10% 6V AXIAL
Comments
173D336X9006WW Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)