Vishay Sprague 173D476X9004WW
Part No.:
173D476X9004WW
Description:
CAP TANT 47UF 10% 4V AXIAL
Comments
173D476X9004WW Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)