Vishay Sprague 195D106X9025Y2W
Part No.:
195D106X9025Y2W
Package:
2910 (7227 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2910
Comments
195D106X9025Y2W Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)