Vishay Sprague 195D225X9010C2T
Part No.:
195D225X9010C2T
Package:
0905 (2114 Metric)
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 10V 0905
Comments
195D225X9010C2T Specifications
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.087" L x 0.045" W (2.21mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.39mm)