Vishay Sprague 195D226X9020Z2W
Part No.:
195D226X9020Z2W
Description:
CAP TANT 22UF 10% 20V 2910
Comments
195D226X9020Z2W Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.114" (2.90mm)