Vishay Sprague 195D335X9035Y2T
Part No.:
195D335X9035Y2T
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 35V 2910
Comments
195D335X9035Y2T Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)