Vishay Sprague 195D475X9015E2T
Part No.:
195D475X9015E2T
Package:
2208 (5521 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 15V 2208
Comments
195D475X9015E2T Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.217" L x 0.083" W (5.50mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)