Vishay Sprague 199D335X9050D6B1E3
Part No.:
199D335X9050D6B1E3
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 50V RADIAL
Comments
199D335X9050D6B1E3 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.498" (12.66mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)