Vishay Sprague 199D336X0010D2V1
Part No.:
199D336X0010D2V1
Description:
CAP TANT 33UF 20% 10V RADIAL
Comments
199D336X0010D2V1 Specifications
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)