Sensata-Airpax 209-1-1-53F-2-9-75-H
Part No.:
209-1-1-53F-2-9-75-H
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.209-1-1-53F-2-9-75-H.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 75A 125VDC
Comments
209-1-1-53F-2-9-75-H Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
209
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
75A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
125 V