E-T-A 2210-S221-P1F2-Z241-1.5A
Part No.:
2210-S221-P1F2-Z241-1.5A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.2210-S221-P1F2-Z241-1.5A.pdf
Description:
CIR BRKR THERM 1.5A 250VAC/65VDC
Comments
2210-S221-P1F2-Z241-1.5A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
2210-S2
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):
1.5A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
65 V