E-T-A 2210-T220-K0T1-H231-16A
Part No.:
2210-T220-K0T1-H231-16A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.2210-T220-K0T1-H231-16A.pdf
Description:
CIR BRK THERM-M 16A 250VAC/65VDC
Comments
2210-T220-K0T1-H231-16A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
2210-T2
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):
16A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
65 V