Microchip Technology 25CSM04T-I/CS0668
Part No.:
25CSM04T-I/CS0668
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Memory
Package:
8-XFBGA, WLCSP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.25CSM04T-I/CS0668.pdf
Description:
IC EEPROM 4MBIT SPI 8MHZ 8WLCSP
Comments
25CSM04T-I/CS0668 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
25CS
Package/Case:
8-XFBGA, WLCSP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Non-Volatile
Memory Format:
EEPROM
Technology:
EEPROM
Memory Size:
4Mbit
Memory Organization:
512K x 8
Memory Interface:
SPI
Clock Frequency:
8 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
5ms
Access Time:
Voltage - Supply:
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)