Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHM53D0.5-66.66666
Part No.:
25QHM53D0.5-66.66666
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.25QHM53D0.5-66.66666.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 66.66666MHZ CMOS
Comments
25QHM53D0.5-66.66666 Specifications
Frequency:
66.66666 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-0.50%, Down Spread
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)