Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHM572C1.0-19.144
Part No.:
25QHM572C1.0-19.144
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.25QHM572C1.0-19.144.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 19.1440MHZ CMOS
Comments
25QHM572C1.0-19.144 Specifications
Frequency:
19.144 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±1.00%, Center Spread
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)