Vishay Sprague 293D337X0004E2TE3
Part No.:
293D337X0004E2TE3
Description:
CAP TANT 330UF 20% 4V 2917
Comments
293D337X0004E2TE3 Specifications
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.170" (4.32mm)