Vishay Sprague 299D106X9020CB6
Part No.:
299D106X9020CB6
Description:
CAP TANT 10UF 10% 20V RADIAL
Comments
299D106X9020CB6 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.230" W (7.10mm x 5.84mm)
Height - Seated (Max):
0.380" (9.65mm)