Vishay Sprague 299D336X0010DB1
Part No.:
299D336X0010DB1
Description:
CAP TANT 33UF 20% 10V RADIAL
Comments
299D336X0010DB1 Specifications
Packaging:
Bulk
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.270" W (7.10mm x 6.85mm)
Height - Seated (Max):
0.440" (11.17mm)