Vishay Sprague 299D685X9035DB6E3
Part No.:
299D685X9035DB6E3
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 35V RADIAL
Comments
299D685X9035DB6E3 Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.270" W (7.10mm x 6.85mm)
Height - Seated (Max):
0.440" (11.17mm)