E-T-A 3500-K20-SI-10A
Part No.:
3500-K20-SI-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.3500-K20-SI-10A.pdf
Description:
CIR BRKR 10A 250VAC 80VDC
Comments
3500-K20-SI-10A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
3500
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V