E-T-A 3600-P10-SI-15A
Part No.:
3600-P10-SI-15A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.3600-P10-SI-15A.pdf
Description:
CIR BRKR 15A 250VAC 65VDC
Comments
3600-P10-SI-15A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
3600
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V