CTS-Frequency Controls 375NB5I2048T
Part No.:
375NB5I2048T
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.375NB5I2048T.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 204.8000MHZ LVDS
Comments
375NB5I2048T Specifications
Frequency:
204.8 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±30ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
55mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)