Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHM53C2.0-2.4576
Part No.:
3QHM53C2.0-2.4576
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.3QHM53C2.0-2.4576.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 2.4576MHZ CMOS SMD
Shipping
Inventory:250
Comments
3QHM53C2.0-2.4576 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
QuikXO
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
SSXO
Frequency:
2.4576 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS (Low EMI)
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)