Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHM53C2.0-41.666
Part No.:
3QHM53C2.0-41.666
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.3QHM53C2.0-41.666.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 41.6660MHZ CMOS
Comments
3QHM53C2.0-41.666 Specifications
Frequency:
41.666 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±2.00%, Center Spread
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)