Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHM53D1.0-98.304
Part No.:
3QHM53D1.0-98.304
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.3QHM53D1.0-98.304.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 98.3040MHZ CMOS
Comments
3QHM53D1.0-98.304 Specifications
Frequency:
98.304 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-1.00%, Down Spread
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)