Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHM572C1.0-28.6364
Part No.:
3QHM572C1.0-28.6364
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.3QHM572C1.0-28.6364.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 28.6364MHZ CMOS
Comments
3QHM572C1.0-28.6364 Specifications
Frequency:
28.6364 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±1.00%, Center Spread
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)