Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHM572D0.5-65.667
Part No.:
3QHM572D0.5-65.667
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.3QHM572D0.5-65.667.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 65.6670MHZ CMOS
Comments
3QHM572D0.5-65.667 Specifications
Frequency:
65.667 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-0.50%, Down Spread
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)