Siemens 3SU11500AB303FA0
Part No.:
3SU11500AB303FA0
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.3SU11500AB303FA0.pdf
Description:
PUSHBUTTON. YELLOW
Comments
3SU11500AB303FA0 Specifications
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
500 V
Voltage Rating - DC:
500 V
Color - Actuator/Cap:
Yellow
Termination Style:
Spring Terminal
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C