E-T-A 4230-T130-K0CU-16A
Part No.:
4230-T130-K0CU-16A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.4230-T130-K0CU-16A.pdf
Description:
CIR BRKR THERM 16A 480VAC/125VDC
Comments
4230-T130-K0CU-16A Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
E-T-A
Series:
4230-T
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):
16A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
125 V