Skyworks Solutions Inc. 531BB250M020DG
Part No.:
531BB250M020DG
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.531BB250M020DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 250.0200MHZ LVDS SMD
Comments
531BB250M020DG Specifications
Packaging:
Strip
Frequency:
250.02 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
98mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)